Jirka Shimi
Celkem 3542 komentářů
15:22:01 08.03.2014
Zuzana: mně se tvoje fotky líběj včetně této. To byla poznámka obecného charkteru. Vlad radil přitmavit, JB to posunul do high key, což je myslím v tomto případě správně.
14:46:31 08.03.2014
To místo potenciál má, ale bohužel zůstal ne zcela využit. A ten bordel co máš na snímači si nech vyčistit, nebo to alespoň vyretušuj :-)
12:55:52 08.03.2014
Dobře, pokusím se o konstruktivní kritiku. DOF je až to poslední, co řešit. Formát-tohle není kompozice/obsah pro čtverec. Vyfotil jsi to na šířku a ořezal bordel po stranách a zbyl ti čtverec. Ta fotka měla zůstat barevná, protože barva je to, co charkterizuje světský. Jenomže jsi to neukomponoval, tak ti odbarvená vyšla lépe=ten bordel okolo vystejná a tolik neruší. Dlouhé ohnisko-základní chyba při focení podobné scény. Dopadne to vždycky stejně, stlačená perspektiva, všechno v popředí, a jak se toho zbavit, ... chybu hledáme v DOF. Na tohle musíš s ohniskem 20-30mm (na crop snímači x1,5) a dobře komponovat, protože nic nevyřežeš. Nojasně, musíš jít blíž. A vo tom to celý je. Ten výraz babky tu fotku neutáhne a všechny ty chyby z ní přímo čouhaj.
22:56:37 07.03.2014
Převod do bw je vždycky boj, protože většinou převádíme nevhodnou scénu s malým kontrastem. Barevně to nevyšlo, tak z toho zkusím něco vydolovat v bw. No, a ono to kupodivu moc nefunguje :-)
08:04:08 07.03.2014
Dobrý, čistý, ale chybí mi tam nějaké souvislost s tím gestem. A nebo jinak, dva jsou mi málo, když jich tam bude vedle sebe třeba pět, ... takovej malej dav, bude to vo něčem jiným.